22 lipca, 2024

KLUB SPORTOWY BENIAMINEK 03

ul. Kościuszki 34b, 83-200 Starogard Gdański

Zakończenie projektu: „Pomorskie z Ukrainą”

2 min read

W ramach zadania pt.: „Pomorskie z Ukrainą”, którego realizację finansuje Samorząd Województwa Pomorskiego, 27 lipca stał się szczególnym dniem dla uchodźców z Ukrainy. Spotkaliśmy się wszyscy razem na podsumowującym spotkaniu, aby podzielić się wrażeniami, wspomnieniami i osiągnięciami, które stały się integralną częścią naszego projektu.

Miejscem naszego spotkania stała się restauracja, w której delektowaliśmy się pysznym obiadem i miłą atmosferą. Kiedy wszyscy się spotkaliśmy, poczuliśmy szczególną solidarność i wzajemne wsparcie – staliśmy się jedną wielką przyjazną rodziną.

Pamięć o naszych ekscytujących wyprawach w słynne miejsca Pomorza na zawsze pozostanie w naszych sercach. Chwile radości, komunikacji i zdobywania nowej wiedzy zainspirowały nas do dalszych wysiłków i zmian.

Projekt dostarczył uczestnikom bezcennego doświadczenia i przydatnej wiedzy. Stało się to wyjątkowym krokiem w przystosowaniu się do życia w nowym kraju. Mieliśmy doskonałą okazję do pogłębienia naszej znajomości polskiej kultury i historii, nawiązania nowych znajomości, uzyskania wsparcia psychologicznego, prawnego i zawodowego. Miło wspominamy nasze zajęcia sportowe, które stały się realnym wsparciem dla zdrowia i dobrego samopoczucia uczestników. Niezapomniane letnie i zimowe aktywności dla dzieci podczas wakacji i ferii zaowocowały nowymi hobby i zainteresowaniami.

Ważnym rezultatem projektu była również nauka języka polskiego, która znacznie ułatwiła uczestnikom komunikację i adaptację w nowym środowisku. Od dziś dzięki tej wiedzy możemy czuć się w Polsce jeszcze bardziej komfortowo.

Serdecznie dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Pomorskiego za finansowe wsparcie realizacji zadania, wszystkim wolontariuszom i osobom związanym z KS Beniaminek 03 zaangażowanym w projekt oraz obywatelom z Ukrainy, którzy wzięli w nim udział. Razem stworzyliśmy przestrzeń dzięki której życie ukraińskich uchodźców w Polsce stało się ciekawsze i komfortowe.

Jesteśmy przekonani, że to dopiero początek naszej wspólnej podróży. Dziękujemy za to niesamowite doświadczenie i życzymy wszystkim uczestnikom projektu sukcesów i inspiracji w ich przyszłych osiągnięciach.

PomorskieStarogard GdańskiRegionalny Ośrodek Polityki Społecznej UMWPStarogard Gdański

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.