8 sierpnia 2019

DEYNA CUP JUNIOR

DEYNA CUP JUNIOR to turniej, od lat cieszący się ogromną popularnością. 

Pierwsza edycja została zorganizowania w 2013 roku i od tego czasu corocznie, pod koniec sierpnia na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdańskim organizowane są kolejne edycje tego turnieju. 

Wypowiedź Prezesa Klubu Sportowego Beniaminek 03

Turniej z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Przez te lata Starogard wyrobił sobie znaną i liczącą się w środowisku piłkarskim markę. Są tu drużyny, które na stałe wpisały zawody w swój kalendarz sportowy – powiedział organizator Turnieju Marcin Kaszubowski Prezes Klubu Sportowego Beniaminek 03. – Dzieci chętnie przyjeżdżają do naszego miasta. Mają niepowtarzalną okazję sprawdzenia się na międzynarodowej arenie. Młodzi piłkarze uczą się gry fair play oraz zdrowej i ambitnej rywalizacji. Przy okazji poznają inne kultury i nawiązują trwałe przyjaźnie. Istotą Turnieju jest nie tylko propagowanie sportu, ale też pokazanie im miasta, w którym urodziła się legenda futbolu – Kazimierz Deyna – podkreślił Prezes Klubu.

Wypowiedź Prezydenta Miasta

Starogard to miasto, w którym rodzą się gwiazdy, a największą gwiazdą, która się tu urodziła i tu zaczynała swoją karierę sportową był oczywiście Kazimierz Deyna – przypomniał Prezydent Janusz Stankowiak. – Jestem przekonany, że ten Turniej odkryje nowe gwiazdy, że wśród was – młodych piłkarzy znajdą się tacy, którzy zachwycą cały świat, czego wam serdecznie życzę.