22 maja, 2024

KLUB SPORTOWY BENIAMINEK 03

ul. Kościuszki 34b, 83-200 Starogard Gdański

Uczestnicy projektu „POMORSKIE Z UKRAINĄ” z wizytą w Malborku

1 min read

W ramach projektu „Pomorskie z Ukrainą”, którego realizację finansuje Samorząd Województwa Pomorskiego, 21 lipca 2023 stał się dniem, który cofnął nas o ponad 600 lat w historii Polski. Uczestnicy naszego projektu mieli okazję zwiedzić Malbork i być świadkami emocjonującej inscenizacji oblężenia największego zamku w Europie.

Podczas tego niezapomnianego wydarzenia przenieśliśmy się w odległy rok 1410, kiedy król Władysław Jagiełło wraz ze swoim wojskiem próbował zdobyć twierdzę krzyżacką po zwycięskiej bitwie pod Grunwaldem. Inscenizacja była tak ciekawa i wiernie odwzorowana, że poczuliśmy się, jakbyśmy byli świadkami średniowiecznych wydarzeń.

To było prawdziwe widowisko, które urzekło nas efektami świetlnymi i dźwiękowymi, a także profesjonalną grą aktorów.

Wszyscy razem zanurzyliśmy się w historię, czując ducha przeszłości. Takie wydarzenia pomagają nam lepiej zrozumieć i docenić dziedzictwo kulturowe każdego kraju.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w tej fascynującej podróży w czasie. Wspólnie stworzyliśmy niezapomniane wspomnienia i poznaliśmy ciekawostki z historii i kultury Polski.

PomorskieRegionalny Ośrodek Polityki Społecznej UMWPNarodowa Agencja Programu Erasmus+Fundacja Rozwoju Systemu EdukacjiEuropejski Korpus Solidarności

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.