22 lipca, 2024

KLUB SPORTOWY BENIAMINEK 03

ul. Kościuszki 34b, 83-200 Starogard Gdański

„Sports Bring Us Together” start nowego projektu

3 min read

W lipcu rozpoczęliśmy nowy projekt „Sports Bring Us Together – International Football Tournament Deyna Cup Junior 2023” o nr 2022-1-PL01-ESC51-VTJ-000080226

Spotkanie integracyjne było pierwszą podjętą aktywnością w tym projekcie. Podczas spotkania zapoznaliśmy polskich, hiszpańskich, ukraińskich, tureckich i azerskich wolontariuszy ze sobą. Nie mogło zabraknąć obecności Prezesa naszego Klubu, koordynatora projektu wolontariatu oraz pozostałych zagranicznych wolontariuszy realizujących w klubie swoje mobilności. 😉

Ponadto na spotkaniu przedstawiliśmy informacje o KS Beniaminek 03, mieście Starogard Gdański oraz omówiliśmy plany na najbliższą przyszłość, w tym harmonogram przygotowań przed Deyna Cup Junior 2023 oraz planowane wydarzenia towarzyszące turniejowi. Dodatkowo, zorganizowaliśmy grę Kahoot, aby sprawdzić naszą wiedzę na temat Europejskiego Korpusu Solidarności.

Odbyliśmy także drugie spotkanie miało na celu omówić postęp projektu, każdy z wolontariuszy miał szansę przedstawić swój punkt widzenia o swoich umiejętnościach oraz jak chciałby je wykorzystać w projekcie. Omówiliśmy co będziemy robić dalej, wzięliśmy udział w grach integracyjnych m.in. przedstawialiśmy stereotypy o krajach konfrontując je z rzeczywistością na które odpowiadali nasi wolontariusze.

Kolejnym ważnym punktem spotkania było rozmawianie o problemach współczesnego świata obecnego w wielu krajach i przedstawienie go w postaci drzewa problemowego. Zadanie miało na celu poprawić postrzeganie dostrzeganie przyczyn i skutków zachowań.

Wolontariusze wzięli udział w wyjazdach integracyjnych wspólnie z uczestnikami z „Pomorskie z Ukrainą” wspólny wyjazd na spływ kajakowy rzeką Wdą pozwolił nie tylko miło i aktywnie spędzić czas ale również poprawił komunikacje i współprace, wspólny rejs kajakiem wymaga przecież zgrania obu członków załogi a odrobina rywalizacji, żywioł jakim jest woda niezwykle łatwo pobudza zmysły i pozwala zapomnieć o barierach w komunikacji.

Na spływie napotkaliśmy kilka trudniejszych przeszkód, takich jak korzenie drzew wysoko tafli wody, jednak wszystkie udało się pokonać i wszyscy uczestnicy dopłynęli trochę zmęczenie i mokrzy słodką wodą rzeki Wda do miejscowości Żurawki gdzie zrobiliśmy sobie przerwę by odpocząć, wyschnąć i coś zjeść przed powrotem do Starogardu.

W piątek 21 lipca widzieliśmy niezwykłą inscenizację oblężenia największego zamku w Europie.

Podczas tego niezapomnianego wydarzenia przenieśliśmy się w odległy rok 1410, kiedy król Władysław Jagiełło wraz ze swoim wojskiem próbował zdobyć twierdzę krzyżacką po zwycięskiej bitwie pod Grunwaldem. Inscenizacja była tak ciekawa i wiernie odwzorowana, że poczuliśmy się, jakbyśmy byli świadkami średniowiecznych wydarzeń.

To było prawdziwe widowisko, które urzekło nas efektami świetlnymi i dźwiękowymi, a także profesjonalną grą aktorów.

Wszyscy razem zanurzyliśmy się w historię, czując ducha przeszłości. Takie wydarzenia pomagają nam lepiej zrozumieć i docenić dziedzictwo kulturowe każdego kraju.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w tej fascynującej podróży w czasie. Wspólnie stworzyliśmy niezapomniane wspomnienia i poznaliśmy ciekawostki z historii i kultury Polski.

Wierzymy, że to własnie wspólne wyjazdy najsilniej wpływają na budowanie relacji.

KS Beniaminek 03 – NGO, KS Beniaminek 03, Powiat starogardzki ,Starogard Gdański, PZPN, Łączy nas piłka, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu Erasmus+, European CommissionEuropejski Korpus SolidarnoścPomorskie Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej UMWP Narodowa Agencja Programu Erasmus+ Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji Europejski Korpus Solidarności

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.