30 czerwca, 2022

KLUB SPORTOWY BENIAMINEK 03

ul. Kościuszki 34b, 83-200 Starogard Gdański

PROGRAM CERTYFIKACJI PZPN w KS BENIAMINEK 03

3 min read

Czym jest Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich?

Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich to innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek.

Przyznanie oddziałowi szkółki piłkarskiej certyfikatu na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione w ten sposób przez Polski Związek Piłki Nożnej dołączą do elitarnego grona szkółek, będących dla dzieci najlepszym miejscem do rozwijania piłkarskich umiejętności.

źródło: https://www2.laczynaspilka.pl/certyfikacja/zasadyprogramu

Klub Sportowy Beniaminek 03 – certyfikowaną szkółką piłkarską

Klub Sportowy Beniaminek 03 posiada Srebrny Certyfikat PZPN od 2019. Otrzymane wyróżnienie to potwierdzenie najwyższych standardów, bezpieczeństwa oraz odpowiedniej jakości szkolenia. Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich to przede wszystkim pewność, że Wasze dziecko trenuje w najlepszych warunkach. Treningi w certyfikowanej szkółce to także gwarancja zajęć pod okiem wykwalifikowanej kadry szkoleniowej, bezpiecznej infrastruktury i zapewnienia dzieciom odpowiedniego sprzętu treningowego.

Program Certyfikacji daje Rodzicom ale i wszystkim zainteresowanym dostęp do wyszukiwarki szkółek (więcej tutaj), które mogą pochwalić się certyfikatem. Dzięki Systemowi Administracji Szkółką Piłkarską (więcej tutaj), rodzice mogą na bieżąco pozyskiwać informacje o drużynach, trenerach, planach treningowych oraz śledzić karierę swojego dziecka dzięki Profilowi Zawodnika. Młodzi zawodnicy trenujący w szkółce wyróżnionej srebrną lub złotą gwiazdką mają też większe szanse na grę. Szkółki takie są bowiem zobowiązane do organizowania turniejów.

W celu utrzymania standardów organizacyjnych i szkoleniowych Program Certyfikacji PZPN nakłada na Kluby biorące w nim udział szereg obowiązków oraz wymagań. Po uzyskaniu Certyfikatu PZPN szkółka piłkarska musi przestrzegać warunków i kryteriów programu, by utrzymać Certyfikat przez cały okres, na który został przyznany. Nadzór nad certyfikowanymi szkółkami piłkarskimi sprawuje PZPN, który regularnie przeprowadza niezapowiedziane wizyty monitorujące. W przypadku stwierdzenia przez osoby monitorujące powstania regulaminowych uchybień Certyfikowana Szkółka może zostać pozbawiona certyfikatu…

Klub Sportowy Beniaminek 03 – plany na najbliższą przyszłość

16 sierpnia br. wystartował trzeci cykl Programu Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich na lata 2022-2023, w którym złożyliśmy naszą aplikację. W trzecim cyklu programu Polski Związek Piłki Nożnej przyzna nie więcej niż 400 certyfikatów. Ich maksymalna liczba dla poszczególnych poziomów (złotego, srebrnego i brązowego) zostanie obliczona proporcjonalnie i będzie zależna od liczby zgłoszeń na te poziomy. Jeśli np. do federacji wpłynie 300 aplikacji na poziom złoty, 320 na poziom srebrny i 380 na poziom brązowy, to ostatecznie przyznane zostaną odpowiednio maksymalnie 120, 128 i 152 certyfikaty.

Proces przyznawania certyfikatów najprawdopodobniej zostanie zakończony jeszcze w tym roku. Aktualnie Klub Sportowy Beniaminek 03 został zakwalifikowany do kolejnego etapu w procesie nadawania Certyfikatu PZPN, jakim jest etap Wizyt Kontrolnych.

Więcej informacji na temat Programu Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich można znaleźć na stronie: www.laczynaspilka.pl/certyfikacja. Ewentualne pytania dotyczące programu można kierować do Działu Wsparcia PZPN: wsparcie@pzpn.pl tel. (22) 732 122 222.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.