22 lipca, 2024

KLUB SPORTOWY BENIAMINEK 03

ul. Kościuszki 34b, 83-200 Starogard Gdański

„Pomorskie z Ukrainą” uczestnicy z Ukrainy na kolejnych zajęciach z języka polskiego w maju i w czerwcu 2023

3 min read

🇵🇱 🇺🇦 W ramach projektu „Pomorskie z Ukrainą”, którego realizację finansuje Samorząd Województwa Pomorskiego, 24 maja 2023 odbyły się kolejne zajęcia z języka polskiego. Tradycyjnie rozpoczęliśmy od powtórzenia do tych czas zrealizowanego materiału, a mianowicie koniugacji rzeczowników i czasowników w różnych czasach – teraźniejszym, przeszłym i przyszłym. 📝 🙌

Po odświeżeniu wiedzy przez uczestników, nauczycielka Pani Danka przygotowała dla wszystkich ciekawe teksty do przeczytania, które pomagają poszerzyć słownictwo i poprawić zrozumienie czytanego tekstu. Wszyscy uczniowie aktywnie dyskutowali o przeczytanych materiałach, odpowiadali na pytania i wyrażali swoje opinie.

Najciekawszą częścią lekcji było układanie dialogów i odtwarzanie ich w parach. Zdobytą wiedzę uczniowie wykorzystali do stworzenia rzeczywistych sytuacji, takich jak wizyta u lekarza, w sklepie czy kawiarnii. Pozwala to uczestnikom na doskonalenie znajomości języka polskiego w mowie i nabranie pewności siebie w komunikacji.

Zajęcia były ekscytujące i produktywne. Dziękujemy Pani Dance za ogromne zrozumienie i cierpliwość okazywaną każdemu chcącemu rozwijać swoje umiejętności językowe. ☺️

🇵🇱 🇺🇦 W ramach projektu „Pomorskie z Ukrainą”, którego realizację finansuje Samorząd Województwa Pomorskiego, 5 czerwca 2023 odbyły się kolejne zajęcia z języka polskiego dla Ukraińców. 🙌 😌 Wspólnie z panią Danką powtarzaliśmy deklinację rzeczowników i użycie czasowników w różnych osobach i czasach. Pomaga to uczniom poprawić wymowę i zwiększyć pewność siebie w komunikacji.

Następnie zgodnie z tradycją uczniowie czytają pasjonujące teksty. To świetny sposób na poszerzenie słownictwa i poprawę rozumienia języka polskiego. Jednak najciekawszą częścią lekcji było opowiedzenie o swoich ulubionych potrawach z kuchni ukraińskiej i polskiej. Wspaniale było odkryć tak wiele podobieństw w naszych tradycjach kulinarnych. Dzieliliśmy się również przepisami na nasze ulubione potrawy, co dodało impulsu do eksperymentów w sztuce kulinarnej.

Zajęcia takie pomagają nie tylko w nauce języka polskiego, ale także dają możliwość bliższego poznania ludzi i wymiany doświadczeń kulturowych.😃

📖 🖊 ✏️ 🇵🇱 W ramach projektu „Pomorskie z Ukrainą”, którego realizację finansuje Samorząd Województwa Pomorskiego 16 czerwca 2023 odbyły się nasze kolejne zajęcia z języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy. Nasza nauczycielka Pani Danka przygotowała ciekawy temat do dyskusji – każdy miał opowiedzieć o swojej sportowej aktywności. Uczestnicy chętnie dzielili się swoimi hobby i doświadczeniami.

Każdy uczeń miał okazję porozmawiać o swoich preferencjach i zamiłowaniu do sportu. Na przykład Svetlana opowiadała o swojej pasji do łyżwiarstwa figurowego.

Julia lubi też aktywny tryb życia i opowiadała o swoich osiągnięciach w lekkiej atletyce i kolarstwie. Pani Danka opowiedziała o swojej pasji do biegów długodystansowych. Anna okazała się fanką tańców nowoczesnych i zajęć fitness, a także podzieliła się swoimi doświadczeniami ze zdobywania górskich szczytów.

Po tak fascynujących opowieściach między uczestnikami wywiązała się ożywiona dyskusja. Wszyscy wiele się o sobie nauczyli i znaleźli wiele wspólnych zainteresowań.☺️ 👏 🙌

PomorskieRegionalny Ośrodek Polityki Społecznej UMWPFundacja Rozwoju Systemu EdukacjiFundacja Rozwoju Systemu Edukacji

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.