22 lipca, 2024

KLUB SPORTOWY BENIAMINEK 03

ul. Kościuszki 34b, 83-200 Starogard Gdański

Nataliia Beketova stawia na rozwój

2 min read

Chcielibyśmy podzielić się aktywnościami Natalii Beketovej, która wzięła udział w dwóch kursach “Get into Volunteering Projects for ALL – HU”, „Working with Queer Youth” oraz 24-dniowego stażu zawodowego Employability through Culture 2022-1-PL-KA122-ADU-000079577 w Tallinnie, Estonii, gdzie Nataliia współpracowała z lokalną organizacją pozarządową i promowała ich projekt Digi-Viru.

W dniach 16-26.05 Nataly Beketova reprezentowała KS Beniaminek 03 na dwóch międzynarodowych kursach szkoleniowych. Pierwszy projekt „Working with Queer Youth odbył się w Wilnie, gdzie Nataliia zdobywała wiedzę na temat wyzwań i potrzeb młodych osób queer oraz rozwijania umiejętności tworzenia bezpiecznych i wspierających przestrzeni. Doceniając kluczową rolę pracowników młodzieżowych w wspieraniu młodych queer osób oraz współpracy z nimi, kurs uczestnikom umożliwił poznanie sposobów tworzenia bardziej inkluzywnych praktyk w ich własnym lokalnym kontekście.

Kolejny projekt “Get into Volunteering Projects for ALL – HU” (Budapeszt) rozwijał umiejętności i kompetencje młodzieżowych pracowników w zakresie organizacji projektów wolontariackich oraz tworzenia i koordynowania projektów, które przynoszą pozytywne zmiany w społecznościach lokalnych i promują aktywne uczestnictwo młodych ludzi.

Podczas stażu Employability through Culture 2022-1-PL-KA122-ADU-000079577 w Tallinnie, Nataliia nie tylko aktywnie współpracowała z organizacją goszczącą, ale także miała możliwość nawiązania współpracy z Ministerstwem Bezpieczeństwa Społecznego oraz agencją doradztwa psychologicznego Addicere. Projekt pomógł zgłębić tajniki pracy zdalnej i poznać korzyści, jakie niesie ze sobą ten nowoczesny model zatrudnienia. Działania także miały na celu budowanie więzi i wsparcie dla uchodźców z Ukrainy.

To naprawdę inspirujące widzieć, jak dużo wysiłku wkładają w rozwój projektu i pomóc ludziom w znalezieniu nowych możliwości zawodowych. Dzięki nim mogliśmy razem stworzyć otoczenie sprzyjające rozwojowi i integracji uchodźców z Ukrainy. Bez wątpienia pozostanie to trwałe wspomnienia i pomogło mi zrozumieć, jak ważne jest dążenie do elastyczności i innowacji w dzisiejszym świecie pracy.

Nataliia Beketova – o projekcie w Tallinie

KS Beniaminek 03, Narodowa Agencja Programu Erasmus+ Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji Pomorskie Europejski Korpus Solidarności Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej UMWP Erasmus+ PZPN Gmina Starogard Gdański Starogard Gdański Estonya Tallinn

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.