30 czerwca, 2022

KLUB SPORTOWY BENIAMINEK 03

ul. Kościuszki 34b, 83-200 Starogard Gdański

„Healthy Life Happy Life” – z wizytą w Słowenii

2 min read

„Healthy Life Happy Life for 60+ seniors” to projekt realizowany w ramach ERASMUS+ Sport – Small Collaborative Partnerships (pol. ERASMUS+ Sport – Małe Partnerstwa Współpracy) i dofinansowywany ze środków programu Erasmus+ Unii Europejskiej.

Sport uznawany może być za wszechstronne narzędzie służące włączeniu społecznemu. Zarówno seniorzy, dorośli jak i młodzież czy dzieci mogą nawiązywać kontakty, które być może później przerodzą się w długoletnie przyjaźnie właśnie podczas aktywności sportowych. Dodatkowo sport wpływa pozytywnie na nasze życie i dzięki niemu zachowujemy witalność przez wiele lat… Widząc potrzebę zachęcenia osób w sile wieku do aktywności, którą ograniczyła im pandemia Covid-19 cztery organizacje stworzyły wspólnie międzynarodowy projekt.

Koordynatorem projektu jest litewska organizacja ASSOCIACIJA „AKTYVISTAI. Powstała ona w 2013 roku w Kownie (Litwa). Ich głównym celem jest gromadzenie ludzi, którzy nie tylko realizują swoje pomysły, ale także spędzają czas robiąc coś sensownego i zdrowszego dla siebie, swoich rodzin, społeczności i kraju. Partnerami w projekcie są:

  1. ISTANBUL CULTURE AND SPORT ASSOCIATION – IKOS (Turkey); więcej o partnerze tutaj
  2. ZAVOD ZA ŠPORT SLOVENSKE KONJICE (Słowenia); więcej o partnerze tutaj
  3. KLUB SPORTOWY BENIAMINEK 03 (Polska); więcej o partnerze tutaj

Po złożeniu aplikacji projektowej, otrzymaniu grantu i podpisaniu umowy przystąpiliśmy do działania…. Niestety w związku z pandemią COVID-19 dotychczasowe spotkania partnerskie przybierały formę wyłączne online, a realizowane działania miały charakter w większości krajowy. Na szczęście liczne zobowiązania partnerskich organizacji i sytuacja pandemiczna nie stanęły na przeszkodzie temu, aby w końcu wyznaczyć termin pierwszego spotkania twarzą w twarz. Po wewnętrznych konsultacjach zadecydowano, iż spotkanie zostanie zorganizowane w dniach 10-11.10.2021 r. w Slovenskich Konjicach (Słowenia).

Na spotkanie przybyło po 3 reprezentantów z Litwy, Turcji, Polski oraz 4 osoby zaangażowane w projekt z ramienia słoweńskiego partnera. Podczas dwóch dni projektowych oficjalnie zaprezentowano projekt, jego logo i partnerów. Ponadto podsumowaliśmy m.in. przeprowadzone ankiety, ustaliliśmy daty kolejnych spotkań i omówiliśmy dokumentację projektową oraz budżet. Podczas spotkania skupiliśmy się ponadto m.in. nad odpowiedzią na następujące pytania: Jakie zajęcia sportowe wybrać i przeprowadzić, aby zachęcić seniorów do aktywności? Jak zapewnić dobrą widzialność projektu? Jaką strategię przyjąć aby dobrze upowszechnić projekt?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.