22 maja, 2024

KLUB SPORTOWY BENIAMINEK 03

ul. Kościuszki 34b, 83-200 Starogard Gdański

Youth Exchange Erasmus+ Hike For Health – Polacy w Węgierskich górach

2 min read

W czerwcu dziewięciu uczestników z naszej organizacji zagościli w Csolnok w pobliżu Budapestu na Węgrzech w ramach Youth Exchange Erasmus+ Hike For Healt, celem projektu była promocja zdrowego stylu życia, bezpiecznej wspinaczki górskiej oraz pobudzenie u uczestników chęci przygód wśród natury.

Na Węgrzech naszym uczestnikom po długiej i męczącej wspinaczce udało się wejść na sam szczyt, skąd mogli cieszyć się zapierającymi dech w piersiach widokami, m.in. pola uprawne na granicy ze Słowacją. W trakcie spaceru pokonaliśmy około 5km po górzystym terenie po którym zmęczeni uczestnicy wrócili do swoich pokoi.

Węgierska grupa zadbała o aktywności o oraz o samopoczucie, organizując wiele zajęć ruchowych i integracyjnych, które pomagają przełamywać bariery w budowaniu relacji.

W jeden dzień uczestnicy pojechali pociągiem do Budapestu, zobaczyć miasto, Węgrzy oprowadzili gości z Polski po mieście, widzieliśmy m.in. znany na całym świecie neogotycki budynek Parlamentu Országház oraz Most Małgorzaty nad Dunajem, który łączy obie strony miasta z wyspą Małgorzaty.

Na wymianie odbyły się noce kulturowe kiedy obyły się prezentacje Polski i Węgier, mieliśmy okazje posmakować wzajemnie smaków naszych krajów. Zdaniem Węgrów najlepszą przekąską okazały się kabanosy oraz pierniki.

Youth Exchange Erasmus+ Hike For Health z pewnością uczestnicy zapamiętają na długo, każda wymiana wiąże się z przygodami, poznawaniem ludzi i zdobywaniu doświadczenia.

Dziękujemy KS Beniaminek 03 – NGO, KS Beniaminek 03, Powiat starogardzki ,Starogard Gdański, PZPN, Łączy nas piłka, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu Erasmus+, European CommissionEuropejski Korpus Solidarnośc

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.