22 lipca, 2024

KLUB SPORTOWY BENIAMINEK 03

ul. Kościuszki 34b, 83-200 Starogard Gdański

Youth Exchange Erasmus+ F.İ.F.A For İnclusion Football Activities w Plasencia w Hiszpanii

2 min read

Sport łączy ludzi. Pięciu młodych reprezentantów KS Beniaminek 03 pod okiem leadera Murata Ozer wzieło udział w projekcie Youth Exchange Erasmus+ F.İ.F.A For İnclusion Football Activities, który odbył się na słonecznym zachodzie Hiszpanii w Plasencii. Uczestnicy projektu pochodzili z dziewięciu krajów: Hiszpanii, Polski, Włoch, Grecji, Rumuni, Litwy, Francji, Portugalii i Bułgarii.

Celem projektu było zrozumieć punkt widzenia osób niepełnosprawnych, przekonaliśmy się, że niepełnosprawność jest tylko fikcyjną barierą w naszej głowie która przeszkadza chociażby w komunikacji oraz spędzana wolnego czasu. Po tym projekcie odrzuciliśmy z naszych głów stereotypowe myślenie i poznaliśmy nowych przyjaciół. Zrozumieliśmy, że potrzebna jest edukacja dlatego, że nie różnimy się tak bardzo i niepełnosprawni myślą tak samo jak my.

Wzieliśmy udział w grach symulujących niepełnosprawność m.in. tor przeszkód z opaską na oczy, siatkówka na siedząco czy wyścig na wózkach inwalidzkich.

Głównym punktem wymiany był jednak turniej piłki nożnej 3v3 w Plasencii. Nasi reprezentanci Polski z fazy grupowej wyszli z 2 miejsca, pierwszy mecz fazy pucharowej graliśmy przeciwko Francji, jednak w naszym turnieju to reprezentacji Polski udało się wygrać spotkanie, jednak zawodnicy Portugalii byli lepsi, mimo to nasza drużyna znalazła się na 3 miejscu turnieju, najlepsi okazali się Bułgarzy.

Zobaczyliśmy także wąskie i klimatyczne uliczki Plasencii, miasta położonego w prowincji  Cáceres na zachodzie Hiszpanii otoczonej malowniczymi wzgórzami. Zagraliśmy w grę terenową polegającej na odwiedzenie ciekawych miejsc w centrum Plasencii posługując się tradycyjnymi metodami nawigacji. Spotkaliśmy przyjaciela Meksykanina właściciela lokalu, który miło nas ugościł. Mieliśmy szanse posmakować innych krajów oraz przedstawić smaki naszego kraju podczas nocy międzykulturowej.

Odwiedziliśmy Parque Nacional de Monfragüe bogaty w formy skalne u brzegów rzeki Tag, który znany jest przede wszystkich jako siedlisko dzikich drapieżnych ptaków sępów, oraz orła cesarskiego.

Youth Exchange Erasmus+ F.İ.F.A For İnclusion Football Activities z pewnością było doświadczeniem które uczestnicy będę pozytywnie wspominać latami oraz z którego wniosą coś do swojego życia.

Dziękujemy KS Beniaminek 03 – NGO, KS Beniaminek 03, Powiat starogardzki ,Starogard Gdański, PZPN, Łączy nas piłka, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu Erasmus+, European CommissionEuropejski Korpus Solidarnośc

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.