21 maja, 2024

KLUB SPORTOWY BENIAMINEK 03

ul. Kościuszki 34b, 83-200 Starogard Gdański

Program stażu w Deportivo La Coruna

2 min read

Już w sierpniu br. hiszpański zespół Deportivo La Coruna, po raz kolejny przyjedzie do Polski, aby wziąć udział w XII Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Deyna Cup Junior 2024. Na przełomie kwietnia i maja 2024, także i my skorzystaliśmy z nawiązanej współpracy oraz otrzymanego zaproszenia i wraz z naszymi trenerami i koordynatorem sekcji udaliśmy się do Hiszpanii na staż.

W dniach 27.04-02.05.2024 zgłębialiśmy tajniki funkcjonowania akademii piłkarskiej Deportivo La Coruna, w tym:

1. obserwowaliśmy treningi prowadzone w różnych kategoriach wiekowych chłopców i dziewcząt,

2. rozmawialiśmy z trenerami hiszpańskiego zespołu, poznając ich metodologie i wizje rozwoju,

3. rozmawialiśmy z Koordynatorami Akademii o potencjalnych wspólnych przyszłych inicjatywach w ramach europejskich programów, w tym ERASMUS+,

a także zwiedziliśmy miasto A Coruña i 28 kwietnia 2024 udaliśmy się na mecz seniorskiego zespołu Deportivo La Coruna, których przeciwnikiem był zespół CD Arenteiro.

Okres stażu trenerskiego w Hiszpanii był szczególny, ponieważ dostarczył nam nie tylko cennej wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim praktycznych umiejętności, które będziemy mogli wykorzystać w naszej pracy trenerskiej w Polsce, aby osiągać większe sukcesy sportowe oraz nawiązywać szersze relacje i kontakty międzynarodowe.

Jesteśmy przekonani, że ta współpraca przyniesie obopólną korzyść oraz pozwoli nam podnieść nasz poziom na arenie międzynarodowej.

PomorskieDeyna Cup JuniorKS Beniaminek 03 – NGOPomorskie Zrzeszenie LZSPZPNFundacja Rozwoju Systemu EdukacjiEuropejski Korpus SolidarnościNarodowa Agencja Programu Erasmus+Gmina Starogard GdańskiNarodowa Agencja Programu Erasmus+Starogard GdańskiDeportivo la coruna

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.