21 maja, 2024

KLUB SPORTOWY BENIAMINEK 03

ul. Kościuszki 34b, 83-200 Starogard Gdański

„Pomorskie z Ukrainą” – wyjazd do Torunia

2 min read

🇵🇱 🇺🇦 W ramach projektu „Pomorskie z Ukrainą”, którego realizację finansuje Samorząd Województwa Pomorskiego, w dniu 29.04.2023 zorganizowano wycieczkę do Torunia – średniowiecznego miasta Mikołaja Kopernika dla beneficjentów w/w projektu. 🤩 👌

Miasto znane jest ze swojego piękna i historii, więc wszyscy nie mogli się doczekać tej wycieczki. Było nas 17 ukraińskich turystów, którzy przyjechali do tego wspaniałego miasta, aby odpocząć i poznać jego kulturę i historię.

Cudowny dzień spędziliśmy w Toruniu, gdzie odbyliśmy dwugodzinne zwiedzanie z przewodniczką Martą, która w ciekawy sposób opowiedziała o różnych faktach historycznych tego miasta, pokazała ciekawe miejsca i opowiedziała o nich wiele intrygujących historii.

Następnie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na lunch do restauracji mieszczącej się w centrum miasta, gdzie w miłej atmosferze zjedli obiad i udali się na dalsze podziwianie miasta.💫

Zwiedziliśmy wspaniałe Muzeum Piernika Toruńskiego, gdzie wzięliśmy udział w profesjonalnym kursie wypieku piernika. Niezwykle ciekawie było poznać tradycje wyrobu pierników, spróbować stworzyć coś własnoręcznie i zabrać ze sobą własne pierniki, aby na długo zapamiętać ten dzień.

Wszyscy ukraińscy emigranci wojenni byli bardzo zadowoleni z wyjazdu do Torunia. Miasto imponuje swoim pięknem i historią, a przewodniczka Marta sprawiła, że nasza wycieczka była niezapomniana i interesująca. Z niecierpliwością czekamy na kolejny podobny wyjazd, aby ponownie się spotkać i zanurzyć w ciekawą historię i kulturę naszych sąsiadów z Polski.

PomorskieRegionalny Ośrodek Polityki Społecznej UMWPPomorskie z Ukrainą z KS Beniaminek 03

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.