22 lipca, 2024

KLUB SPORTOWY BENIAMINEK 03

ul. Kościuszki 34b, 83-200 Starogard Gdański

„Piłkarska Przyszłość z ORLENEM” w KS BENIAMINEK 03

2 min read

Od listopada 2022 Klub Sportowy Beniaminek 03 bierze udział w Programie „Piłkarska Przyszłość z ORLENEM”, który ma na celu upowszechnianie piłki nożnej wśród najmłodszych dzieci i jest realizowany we współpracy z Akademią Piłkarską LG oraz firmą ORLEN.

Możliwość realizacji projektu przynosi korzyści w postaci np.:

  1. Rozwoju sportowego poprzez rozwój umiejętności piłkarskich u dzieci poprzez m.in. regularne treningi, podczas których zawodnicy uczą się elementów gry w piłkę nożną, jak drybling, strzał, podanie oraz taktyki zespołowe.
  2. Budowania zdrowego trybu życia poprzez regularną aktywność fizyczną. Program „Piłkarska Przyszłość z ORLENEM” wspiera zdrowy styl życia dzieci, a zajęcia piłkarskie angażują całe ciało, wspierając rozwój motoryczny, siłę mięśniową, wytrzymałość i koordynację ruchową.
  3. Promocję różnych wartości takich jak fair play, współpracy, szacunku i dyscypliny. Zawodnicy uczą się jak np. pracować w zespole, jak szanować przeciwnika i sędziego oraz jak radzić sobie z porażką. Te wartości mogą być użyteczne zarówno na boisku, jak i poza nim.
  4. Wsparcia młodych talentów, ponieważ program stawia na identyfikację i rozwijanie talentów piłkarskich wśród najmłodszych. Zawodnicy mają szansę uczestniczyć w różnych turniejach piłkarskich, gdzie mogą zaprezentować swoje umiejętności i zdobyć cenne doświadczenie. Docelowo zawodnicy i zawodniczki mają zasilać młodzieżowe reprezentacje Polski oraz zawodowe kluby piłkarskie.
  5. Promocji talentów, ponieważ zawodnicy wykazujący szczególne zdolności i zaangażowanie, mogą mieć szansę na dalszy rozwój swojej kariery piłkarskiej, gdyż program może dać im możliwość występowania w młodzieżowych reprezentacjach Polski czy zawodowych polskich klubach piłkarskich.

Cieszymy się, że mamy możliwość uczestniczyć w programie Piłkarska Przyszłość z ORLENEM.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.