30 czerwca, 2022

KLUB SPORTOWY BENIAMINEK 03

ul. Kościuszki 34b, 83-200 Starogard Gdański

Międzynarodowy Business Week – projekt wolontariatu grupowego (nr 2020-3-PL01-ESC11-094524)

1 min read

Kilka dni temu, a dokładnie 28.06.2021 zakończyliśmy drugą edycję Międzynarodowego Business Weeku. W działanie zaangażowanych było 20 wolontariuszy młodzieżowych (4 wolontariuszy z Hiszpanii, 2 wolontariuszki z Grecji, 1 wolontariusz z Azerbejdżanu, 1 wolontariuszka z Włoch i 12 wolontariuszy z Polski), którzy realizowali krótkoterminowy (59-dniowy) wolontariat grupowy. 

Działania projektowe realizowane przez wolontariuszy skupiały się na przygotowaniu i organizacji „Business Week”. Głównymi celami organizacji wydarzenia były m.in. popularyzacja przedsiębiorczości, wiedzy o ekonomii i zarządzaniu czy podnoszenie umiejętności młodzieży związanych z pracą w zespole międzynarodowym i międzykulturowym.

1. W fazie przygotowania wydarzenia (01.05-24.06.2021) wolontariusze pracowali w biurze przygotowując liczne materiały dla młodzieży biorącej udział w „Business Week”. Ponadto były przygotowywane także materiały edukacyjne, i prowadzono bieżące relacje z przygotowań do organizacji „Business Week” w social mediach. W I Liceum Ogólnokształcącym w Starogardzie Gdańskim przeprowadzono serię warsztatów dla młodzieży, podczas których prezentowano kulturę, kuchnię i tradycje krajów, z których pochodzą wolontariusze i dzielono się z możliwościami jakie daje udział w projektach Europejskiego Korpusu Solidarności.

Poniżej zapraszamy do odtworzenia krótkiego filmiku z BUSINESS WEEKU 🙂 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Europejski Korpus Solidarności.

Europejski Korpus Solidarności 

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji 

Powiat starogardzki 

Gmina Starogard Gdański

 Starogard Gdanski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.