22 maja, 2024

KLUB SPORTOWY BENIAMINEK 03

ul. Kościuszki 34b, 83-200 Starogard Gdański

Letnie aktywności dla ukraińskich dzieci – turnus II

2 min read

Z sukcesem zakończyliśmy drugą turę naszych letnich aktywności dla ukraińskich dzieci! Tym razem poprowadziliśmy ciekawe i aktywne zajęcia na świeżym powietrzu w pięknym miejscu – Nowej Wsi Rzecznej w okresie 03-07.07.2023. 🏇 🕺 👨‍🏫 🐎 👩‍🎨 🥅 ⚽ 🤸‍♀️ 🇺🇦 🇵🇱

Z radością informujemy, że w naszych zajęciach wzięło udział 12 ukraińskich dzieci ze Starogardu i okolic. Codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:00 wolontariusze z Klubu Sportowego Beniaminek 03 przeprowadzili wiele ciekawych zajęć dla naszych najmłodszych uczestników.

Uczyliśmy dzieci rysować, tworzyć origami, rozwiązywać ciekawe krzyżówki i pisać zadania, które sprzyjają rozwojowi ich myślenia. Wolontariusze prowadzili efektowne zajęcia z języka angielskiego, podczas których dzieci doskonaliły swój język mówiony i wykonywały ciekawe zadania. Poza tym dzieciaki nauczyły się dbać o konie – czyścić je i karmić.

Aktywny tryb życia to nasz priorytet! W związku z tym zorganizowaliśmy wiele zajęć sportowych i gier aktywnych, a także przeprowadziliśmy niezapomniane mistrzowskie lekcje tańca. Nasze dzieci były pełne energii i pozytywnego nastawienia, świetnie się razem bawiły!

Po kazdym pracowitym dniu zajęć nasi mali bohaterowie odpoczęli bawiąc się na placu zabaw, a następnie udaliśmy się razem na pyszny lunch do lokalnej restauracji.

W środę zorganizowaliśmy wydarzenie specjalne – wypad do kina! Nasze dzieci z radością obejrzały nową serię kreskówek Spidermana. Ich twarze jaśniały radością i podziwem.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, które dołączyły do naszych zajęć, a także ich rodzicom za zaufanie i wsparcie. Wielkie podziękowania należą się również naszym wolontariuszom, bez których te zajęcia nie byłyby tak udane. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy stworzyć niezapomniane letnie wspomnienia i dać ukrainskim dzieciom możliwość nauki, rozwoju i korzystania w pełni z letnich dni. ☺️💙

PomorskieRegionalny Ośrodek Polityki Społecznej UMWPFundacja Rozwoju Systemu EdukacjiEuropejski Korpus Solidarności

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.