22 lipca, 2024

KLUB SPORTOWY BENIAMINEK 03

ul. Kościuszki 34b, 83-200 Starogard Gdański

Letnie aktywności dla ukraińskich dzieci – turnus I

2 min read

W ramach projektu „Pomorskie z Ukrainą”, którego realizację finansuje Samorząd Województwa Pomorskiego, od 26 do 30 czerwca 2023 odbyły się letnie aktywności dla ukraińskich dzieci. ☀️⚽️📖 🏃‍♀️🏃‍♂️🐎🐎🌿Spędziliśmy czas na świeżym powietrzu w Nowej Wsi Rzecznej, otoczonej malowniczą przyrodą. Każdy dzień był pełen niezapomnianych przygód i dobrej zabawy!
Nasi wolontariusze prowadzili efektowne zajęcia z języka angielskiego, podczas których dzieci doskonaliły swój język mówiony i wykonywały ciekawe zadania. Dzieci uczyły się także rysować i tworzyć origami, ujawniając swoją kreatywność i wyobraźnię.
Najciekawszą rozrywką dla dzieci była możliwość jazdy konnej i opieki nad tymi wspaniałymi zwierzętami, połączone z ich karmieniem i czyszczeniem. To było niesamowicie interesujące i pouczające! Dzieci były zachwycone obcowaniem z końmi, ponieważ poprawia to nastrój i łagodzi stres.
Ponadto dzieci korzystały z zajęć sportowych na świeżym powietrzu, gdzie rozwijały swoją aktywność fizyczną, wytrzymałość i umiejętność pracy zespołowej.💪☺️
Na koniec tygodnia wszyscy odwiedziliśmy duży plac zabaw dla dzieci z pajęczyną linową, gdzie wspólnie bawiliśmy się.
Po tych wszystkich zajęciach pełne energii i dobrego humoru dzieci udały się do restauracji, gdzie czekał już na nie pyszny obiad. Siedząc razem przy stołach, dzieliliśmy się wrażeniami z aktywności, śmialiśmy się i delektowaliśmy dobrym obiadem. Były to chwile, kiedy wszyscy czuli się jak jedna wielka rodzina, którą łączyły wspólne wrażenia i radość.
Cieszymy się, że dzieci będą mogły zachować niezapomniane wspomnienia z czasu spędzonego w Nowej Wsi. 😌👌
Gmina Starogard Gdański Pomorskie Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej UMWP Narodowa Agencja Programu Erasmus+ Gmina Starogard Gdański

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.