21 maja, 2024

KLUB SPORTOWY BENIAMINEK 03

ul. Kościuszki 34b, 83-200 Starogard Gdański

Igrzyska Europejskie – European Games Kraków-Małopolska 2023

3 min read

Anna Knobel weźmie udział w Igrzyskach Europejskich, na których debiutuje kickboxing 💪 🥊 🇵🇱

▪️Odliczamy dni do debiutu kickboxingu w Igrzyskach Europejskich. Nasza dyscyplina dzięki staraniom władz WAKO oraz w dużej mierze Piotra Siegoczyńskiego, Prezesa Polskiego Związku Kickboxingu znalazła się w programie IE 2023 Kraków/Małopolska. Rywalizacja o medale w Pointfightingu, Light Contact i Full Contact odbędzie się w Arenie Myślenice.

▪️Walki odbywać się będą w 16 kategoriach – po 8 kobiet i mężczyzn, łącznie 128 zawodniczek i zawodników z 25 krajów. Pojedynki ćwierćfinałowe odbędą się 30 czerwca, półfinałowe 1 lipca i finałowe 2 lipca. Nie ma walk o 3 miejsce.

▪️W Full Contact kibice obejrzą walki w wagach -63,5 -75 -86kg mężczyzn, -52 -60 -70kg kobiet, w Pointfightingu -63 -74 -84kg mężczyzn, -50 -60 -70kg kobiet, w Light Contact -63 -79kg mężczyzn, -50 -60kg kobiet.

Nasz klub w Igrzyskach Europejskich reprezentuje: Anna Knobel LC -50kg,

Anna Knobel

Start w Igrzyskach Europejskich jest dla mnie bardzo ważny, jestem dumna z tego, że mogę reprezentować nasz kraj na tak prestiżowej imprezie.

Kategoria wagowa jest bardzo mocno obsadzona, jest to ścisła czołówka europejska. Ze Słowenką Tyrą Baradą i Niemką Michelle Mesmer jeszcze nie walczyłam, a są to bardzo utytułowane zawodniczki. Z pozostałymi (Federica Trovalusci/Włochy, Greece Zarmakoupi/Grecja, Dominika Sakacova/Słowacja, Afra Adiyaman/Turcja, Kristina Nikolova/Bułgaria – już miałam okazję rywalizować. Rezultaty były różne, czasem do przodu, a czasem musiałam przegryźć gorycz porażki. Staram się nie rozpamiętywać tych walk, będzie się liczyło tylko tu i teraz i na pewno dam z siebie wszystko. Aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Wygranie pierwszej walki zapewni medal i zapisanie się w historii. Jest to jak najbardziej do osiągnięcia, ale łatwo nie będzie.

Wiadomo jak każdy sportowiec aspiracje są dużo większe i będę mierzyć w najwyższe cele. Każdy ćwierćfinał na MŚ czy ME jest trudny. Pojawia się większy stres, bo od medalu dzielą nas tylko 3 rundy. Chyba tylko raz zdarzyło mi się, że dzieliła mnie jedna walka od medalu, tak jak to będzie na Igrzyskach. Było to na MŚ we Włoszech 2 lata temu. Wtedy wygrałam i mam nadzieję, że teraz też tak będzie. Mistrzostwa Europy w Turcji były dla mnie ważne, żeby się zakwalifikować do Igrzysk Europejskich. Był to taki plan minimum, który udało się zrealizować. Walkę o medal przegrałam z zawodniczką z Grecji i mały niedosyt pozostał, bo medal był bardzo blisko.

Anna Knobel:

Data i miejsce ur.: 14.03.1990, Starogard Gdański

Wzrost 164 cm, waga 50 kg

Data rozpoczęcia treningów kickboxerskich: 2003 rok

Trenerzy, kluby: KS Beniaminek 03 Starogard Gdański, Tomasz Janowicz

Największe sukcesy: Zdobycie Mistrzostwa Europy w 2014 roku w Słowenii oraz brązowego medalu MŚ we Włoszech w 2021 roku

Najtrudniejsze rywalki: Na arenie krajowej najtrudniejsze walki toczyłam z Żanetą Cieślą, a na arenie międzynarodowej najbardziej emocjonujące z Chorwatką Petrą Lonczar.

Marzenie w kickboxingu: Jest oczywiście zdobycie medalu na Igrzyskach Europejskich

Dyscypliny, które chciałabym zobaczyć na IE 2023: Jeżeli będzie taka możliwość z wielką przyjemnością kibicowałabym naszym lekkoatletom

Reprezentacyjnym trenerem Ani jest: Leszek Jobs (Light Contact):

Info Polski Związek Kickboxingu

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.