30 czerwca, 2022

KLUB SPORTOWY BENIAMINEK 03

ul. Kościuszki 34b, 83-200 Starogard Gdański

„Grassroots Sport for All” (2020-2-ES02-KA105-015865)

1 min read

W dniach 29.11.-02.12.2021 braliśmy udział w projekcie wymiany młodzieży w hiszpańskiej Plasencji. 

Plasencia położona jest nad brzegiem rzeki Jerte, w prowincji Cáceres w Estremadurze, Plasencia posiada starówkę wynikającą ze strategicznego położenia na Ruta de la Plata. Miasto to było zamieszkane przez Rzymian i Arabów, dopóki nie odzyskał go Alfonso VIII i nie zaludnił w XII wieku.

Głównym celem działań projektowych było promowanie i rozwijanie integracji społecznej dzieci niepełnosprawnych poprzez sport na poziomie podstawowym. Podczas szkolenia uczestnicy dzielili się pomysłami i dobrymi praktykami w mającymi na celu stworzenia społeczeństwa integracyjnego, wspierającego i pozbawionego dyskryminacji.

W projekcie udział wzięli reprezentanci organizacji partnerski z krajów takich jak: Grecja, Rumunia, Czechy, Portugalia, Polska, Bułgaria, Hiszpania i Włochy. Dzięki projektowi zawitaliśmy do kolejnego miejsca, w którym jeszcze nie byliśmy :). Pierwszy raz mogliśmy ujrzeć na żywo orła czy sępa, a także poznać tamtejszą architekturę. Pałace, urzędy, domy szlacheckie i ważne budynki sakralne tworzą wyjątkową, monumentalną dzielnicę. 

 

 

 

Poniżej krótki filmik podsumowujący projekt. Zapraszamy do jego obejrzenia 🙂

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.