KLUB SPORTOWY BENIAMINEK 03

ul. Kościuszki 34b, 83-200 Starogard Gdański

Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu U-15 Lubawa 2022 – podsumowanie

2 min read

W piątek 28 stycznia 2022 w hali sportowej w Lubawie przy ulicy Św. Barbary rozpoczął się turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski kategorii U-15 chłopców. W finałach wystartowało 16 drużyn z całej Polski, które zostały wyłonione podczas dwu fazowych eliminacji. Tytułu Mistrzowskiego broniła drużyna Rekord Bielsko-Biała SSA, a gospodarzem turnieju finałowego był klub Constract Lubawa.

W zakończonym wczoraj turnieju finałowym o Młodzieżowe Mistrzostwo Polski U-15 zwyciężyła drużyna Rekord Bielsko-Biała SSA. Turniej w Hali Sportowej w Lubawie tradycyjnie trwał trzy dni i należy podkreślić dobrą organizację jak i wysoki poziom sportowy drużyn. W piątkowo sobotnich meczach grupowych rywalizacja była bardzo zacięta gdyż każda z drużyn chciała rywalizować w niedzielę. Jeszcze większa walka o każdy centymetr boiska rozpoczęła się od ćwierćfinałów. Do wielkiego finału awans uzyskały drużyny Rekordu Bielsko-Biała i GLKS Wilkowice w którym zwycięstwo uzyskała ekipa z Bielska. W meczu o trzecie miejsce zawodnicy Stali Rzeszów pokonali Junior Hurtap Łęczyca i założyli na szyję brązowe medale. Po turnieju odbyła się ceremonia wręczania nagród drużynowych jak i indywidualnych.

W tegorocznych finałach, po wygranych eliminacjach wzięła udział także drużyna Klubu Sportowego Beniaminek 03, jednakże po zaciętych bojach wygraliśmy tylko jeden mecz i nie awansowaliśmy do rozgrywek ćwierćfinałowych.

Piłka nożna na hali to dyscyplina atrakcyjna dla kibica, rozwojowa dla zawodników. Dla nas dużym sukcesem była obecność na turnieju i możliwość zdobywania cennego doświadczenia.

Mamy nadzieję do zobaczenia za rok ! ! !