24 września, 2021

KLUB SPORTOWY BENIAMINEK 03

ul. Kościuszki 34b, 83-200 Starogard Gdański

O nas

Klub Sportowy Beniaminek 03 powstał w 2003 roku i od tego czasu prowadzi działalność na obszarze powiatu starogardzkiego, jako stowarzyszenie zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym. Klub posiada status organizacji pożytku publicznego.

Działalność KS Beniaminek 03 zorientowana jest wokół trzech obszarów:

1. Organizacja zajęć sportowych i sportowo – rekreacyjnych w ramach sekcji o profilach: piłka nożna, jeździectwo, tenis stołowy, kick-boxing, brydż sportowy. Odbiorcami zajęć oferowanych przez klub są dzieci i młodzież w wieku 4-18 lat oraz dorośli, którzy pochodzą z całego powiatu starogardzkiego ale i nie tylko.

2. Organizacja niekomercyjnych, międzynarodowych wydarzeń sportowych i sportowo – integracyjnych. Od 2013 roku KS Beniaminek 03 corocznie organizuje międzynarodowy turniej piłki nożnej Deyna Cup Junior (w kategorii 9-cio i 10-cio latków) oraz turniej halowej piłki nożnej Beniaminek Cup (w kategorii 9-cio latków). W turniejach biorą udział zespoły z Polski i z zagranicy. W dotychczasowych edycjach mieliśmy zaszczyt gościć zespoły z Anglii, Hiszpanii, Niemiec, Turcji, Holandii, Francji, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Czech, Gruzji i Polski.

3. Prowadzenie programów wolontariatu młodzieżowego w sporcie skierowanego do wolontariuszy lokalnych i zagranicznych. Od 2015 roku KS Beniaminek 03 posiada Akredytację Wolontariatu Europejskiego i już od siedmiu lat współpracuje z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji – Narodową Agencją Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności i koordynuje realizację projektów europejskich. Organizujemy konferencje eksperckie, wymiany młodzieży i projekty wolontariatu długo i krótkoterminowego w sporcie. Z roku na rok poszerzamy swoją sieć partnerów i wolontariuszy. Współpracujemy z organizacjami mającymi swoje siedziby m.in. w Turcji, Hiszpanii, Grecji i we Włoszech.

 

Ponadto Klub posiada Srebrny Certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej i we współpracy z PZPN realizuje program „Certyfikacji Szkółek Piłkarskich”, który dofinansowany jest ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Czynnie prowadzimy zajęcia dla osób starszych z profilaktyką sportową. Klub działa również w środowisku wiejskim, tj. promuje wolontariat, kształci w dziedzinach związanych ze sportem dla niepełnosprawnych w szczególności dzieci, a także organizuje zajęcia dla dzieci z mniejszymi szansami.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.