24 września, 2021

KLUB SPORTOWY BENIAMINEK 03

ul. Kościuszki 34b, 83-200 Starogard Gdański

DEYNA CUP JUNIOR

Turniej Deyna Junior Cup to znana marka nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Od lat cieszy się uznaniem w środowisku piłkarskim. 

Wszystko zaczęło się w 2013 roku. Wtedy zorganizowano pierwszą edycję międzynarodowego turnieju. Od tamtego czasu, czyli już przez ponad osiem lat, pod koniec sierpnia organizowane są kolejne edycje turnieju, w kategoriach wiekowych dziewięcio- i dzięsięciolatków. Turniej główny poprzedzają dwa turnieje eliminacyjne, które zazwyczaj odbywają się w maju/czerwcu danego roku i tak jak turniej główny przyciągają rzesze fanów piłki nożnej.

Turniej z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Przez te lata Starogard wyrobił sobie znaną i liczącą się w środowisku piłkarskim markę. Są tu drużyny, które na stałe wpisały zawody w swój kalendarz sportowy. Dzieci chętnie przyjeżdżają do naszego miasta. Mają niepowtarzalną okazję sprawdzenia się na międzynarodowej arenie. Młodzi piłkarze uczą się gry fair play oraz zdrowej i ambitnej rywalizacji. Przy okazji poznają inne kultury i nawiązują trwałe przyjaźnie. Istotą Turnieju jest nie tylko propagowanie sportu, ale też pokazanie im miasta, w którym urodziła się legenda futbolu – Kazimierz Deyna – powiedział Marcin Kaszubowski Prezes Klubu Sportowego Beniaminek 03.

Starogard to miasto rodzinne Kazimierza Deyny. Od lat naszemu miastu przyświeca hasło „Tu rodzą się gwiazdy”. Tych gwiazd jest bardzo wiele, zwłaszcza w sporcie. Wam też życzę, abyście przynosili chlubę swoim miastom. Życzę Wam sukcesów na miarę wielkiej legendy piłki nożnej, jaką był Kazik Deyna. Niech nie zabraknie wam woli walki, ale nie zapominajcie o tym, że istotą tego turnieju jest też budowanie więzi i zacienianie międzynarodowej przyjaźni. Grajcie fair play, bawcie się i wracajcie do Starogardu, bo tu zawsze będziecie mile widziani – powiedział podczas ceremonii otwarcia siódmej edycji Janusz Stankowiak Prezydent Starogardu Gdańskiego .

Swoją opinię o turnieju przekazują również trenerzy zespołów, wśród nich Garry Radly trener drużyny Manchesteru City i osoby pomagające w organizacji turnieju m.in Murat Ozer z Turcji.

Od kilku lat z wielką radością przyjeżdżamy do Starogardu. Deyna Cup Junior to jedna z najlepszych piłkarskich imprez dla młodzieży w Europie. Wspaniałe zawody, gorąca atmosfera, a przede wszystkim niezwykle gościnni ludzie, bardzo zaangażowani w organizację Turnieju, za co im bardzo dziękuję. […] Jeśli tylko otrzymamy kolejne zaproszenie, na pewno pojawimy się na Turnieju – powiedział Garry Radly.

To co się dzieje się na stadionie w Starogardzie Gdańskim przez te trzy dni to piłkarska pasja, emocje i ambicje w czystej postaci. Jako wolontariusz mogłem tego doświadczać nie tylko w trakcie Turnieju, ale również przez wiele miesięcy podczas jego organizacji. Praca dla Deyna Cup Junior to wielka przygoda i niezwykłe doświadczenie. Wszyscy wiele się nauczyliśmy. Zwiedziliśmy Gdańsk, Malbork, ale przede wszystkim nawiązaliśmy wiele cudownych przyjaźni z ludźmi, z którymi mogliśmy dzielić nasze pasje. Mam nadzieję, że to nie koniec naszej współpracę, że będziemy ją kontynuować i rozwijać, a kolejny Turniej przyciągnie jeszcze więcej znanych drużyn i odbędzie się z jeszcze większym rozmachem – powiedział Murat Ozer.

W 2021 roku, odbył się IX MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DEYNA CUP JUNIOR 2021.

Borussia Moenchengladbach i Śląsk Wrocław to zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju.

Jak ukształtuje się klasyfikacja końcowa dziesiątej edycji? Tego być może dowiemy się pod koniec wakacji 2022.

Zapraszamy do wspólnego przeżywania wielkich sportowych emocji,

śledzenia oficjalnej strony turnieju i profilu Facebook !!!

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.